Mercedes-Benz CLA využívá stejnou platformu jako nová generace třídy A. Z prvních snímků je patrné, že je velmi podobný i designově. Příď vozu je prakticky totožná, také sedan sází na drsný zevnějšek a dynamické linky na bocích.

Čtyřdveřový model má ale logicky odlišnou záď. Ta se zase podobá velkému sedanu-kupé Mercedes-Benz CLS. Ke stylu vozu patří i výrazná brzdová světla s diodovými obrysy, LED pro denní svícení najdeme samozřejmě také na přídi.

Interiér novinky je určen pro čtyři cestující, najdeme zde sportovně střižená sedadla s integrovanou hlavovou opěrkou. Podle dostupných snímků bude možné je osvěžit i dekorem, například dvoubarevnými linkami uprostřed opěradla a sedáku.

Palubní deska je stejná jako v Mercedesu třídy A, dominují jí tedy velké kruhové výdechy klimatizace, se kterými jako první přijel supersportovní Mercedes SLS AMG. Obrazovka multimédií a navigace je samostatná a tyčí se na vrchu středového panelu.

Pod kapotou modelu CLA se objeví motory z nabídky sesterského „Áčka“. V Detroitu se představí benzinové jednotky. Neměla by chybět ani nejsilnější a nejrychlejší verze CLA 45 AMG 4Matic, která dostane zbrusu nový pohon všech kol.

Autosalon v Detroitu začíná 14 ledna.

 

Související