Když Bangle v roce 2009 oznámil svůj odchod z postu šéfdesignéra německé automobilky BMW a úmysl otevřít vlastní studio, byla to v automobilovém světě zpráva roku. „Odchází nejvlivnější automobilový designér své generace,“ napsaly o něm The New York Times.

Jeho sedmnáct let v čele designérského týmu BMW změnilo automobilovou historii. Na zdi v obývacím pokoji má originál prvního náčrtu konceptu Z4. Ve studiu má ve skříni schovanou roli speciální látky, jíž bylo potaženo auto budoucnosti, koncept GINA. A na stole model sedmičkové řady, kterému s kolegy změnili zadek tak, že kvůli tomu skalní fanoušci BMW podepisovali petici za jeho odvolání. Mimochodem, stalo se z něj jedno z komerčně nejúspěšnějších aut v historii BMW.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.