Podle Asociace evropských automobilových výrobců ACEA se v říjnu v zemích EU a EFTA (Švýcarsko, Norsko a Island) registrovalo o 4,6 % méně nových aut než za stejné období před rokem. Jde o třináctý podobný pokles v nepřetržité řadě.

Trend poklesů už naplno postihl i Škodovku, které nepomohl ani úspěšný desátý měsíc v Česku (podrobnosti o vývoji na českém trhu čtěte zde), a získala o 4,2 procenta méně registrací než v říjnu 2011. Kvůli tomu se česká automobilka dostala do záporných čísel i při průběžném hodnocení celého letošního roku. Za prvních deset měsíců se jejích vozů v zemích EU a EFTA registrovalo meziročně o 0,2 % méně.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.