Tento týden se v Mladé Boleslavi rozebíhá sériová výroba vozu Škoda Rapid. Firma o tom hodlá oficiálně informovat ve čtvrtek.

Podle informací týdeníku Ekonom, které získal od dodavatelů, by se v příštím roce mělo v Mladé Boleslavi vyrobit asi 90 tisíc vozů Škoda Rapid a 30 tisíc sesterských automobilů Seat Toledo.

Zatímco na jaře smontované předsériové vozy byly určeny pro fotografování, výstavy, natáčení reklam a závěrečné testy, nyní již jde o auta, která se na podzim dostanou k prodejcům a potažmo zákazníkům. Představitelé společnosti podrobně představí Rapid v předvečer pařížského autosalonu 26. září.

První den autosalonu mají být zveřejněny ceny pro český trh, které budou v případě základního benzinového motoru o objemu 1,2 litru začínat pod částkou 300 tisíc korun.

Druhý nejprodávanější

Počátkem října se Škoda Rapid začne prodávat v tuzemsku, během stejného měsíce se objeví rovněž na německém trhu. Škoda již chystá i další karosářskou variantu – jakési polokombi.

Rapid se dosud montoval jen v Indii, kde jde o technicky poněkud odlišnou verzi. Až jeho výroba v následujících letech naběhne také v Rusku a Číně, mohl by se podle záměrů automobilky stát druhým nejprodávanějším vozem značky Škoda po Octavii.

VIDEO: Jezdili jsme Škodou Rapid. Hádejte, kde má schovanou škrabku na led

Jezdili jsme Škodou Rapid. Hádejte, kde má schovanou škrabku na led
Škoda Rapid


VÍCE SE O SÉRIOVÉ VÝROBĚ ŠKODY RAPID DOČTETE V NOVÉM VYDÁNÍ TÝDENÍKU EKONOM, KTERÝ VYJDE VE ČTVRTEK 22. SRPNA.

 

banner 2

Zatím jste si přečetli 70 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.