Dosud byla pozice nejdražšího auta světa nejasná. V roce 2010 se prodalo velmi vzácné Bugatti Type 57SC Atlantic za blíže nespecifikovanou částku. Odhady ale hovořily o sumě mezi 30 až 34 miliony dolarů (624 až 707 milionů korun).

Kromě toho se letos v únoru podařilo prodat Ferrari 250 GTO z roku 1964 za 32 milionů dolarů (666 milionů korun). Jasný rekordman tak nebyl stanoven, i když většina médií připisovala první místo Bugatti.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Světle zelené Ferrari 250 GTO z roku 1962, které bylo postaveno pro slavného jezdce Stirlinga Mosse, se stalo nejdražším autem světa. Rekord stanovilo díky miliardáři Craigovi McCawovi, který za ně ochotně zaplatil 35 milionů dolarů, tedy v přepočtu zhruba 728 milionů korun.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.