Základní výbava Superbu Active zlevnila o třicet tisíc a k jejímu standardu přibyla mimo jiné litá kola místo "plecháčů", automatická klimatizace Climatronic s možností nastavení různé teploty v zóně řidiče a spolujezdce, nebo tempomat umožňující zvolit si rychlost, kterou pak vůz sám udržuje. Všechny vozy v akci Superb Drive mají zdarma klimatizaci a zatmavená zadní skla.

Nejlevnější Superb 1.4 TSI Active Drive stojí po zvýhodnění 544 900 Kč - tak nízko s cenou dosud vlajková loď Škody nikdy nezačínala. Nejdostupnější podobně velká manažerská auta se však stále dají pořídit o více než sto tisíc levněji. Většina z nich má ale nyní o dost chudší výbavu než základní Superb. Přehled všech jeho konkurentů, kteří se vejdou pod 600 tisíc, seřazený od nejnižší ceny, najdete zde.

Porovnali jsme Škodu Superb Active Drive v oblíbené motorizací 2.0 TDI/103 kW s Toyotou Avensis a VW Passat - podívejte se zde. Parametry připraveného srovnání můžete přidávat a ubírat dle vlastních preferencí, dají se porovnávat i jiné verze nebo modely.

Vyšší výbavy Ambition a Elegance jsou v akci Drive také o třicet tisíc levnější než v běžném ceníku, který ale o několik tisíc zdražil, takže nejde o výhodu čistých třiceti tisíc jako v případě Active Drive. Ambition Drive získává nad rámec běžné výbavy Ambition zdarma mimo jiné o palec větší litá kola (17´´), elektricky nastavitelné sedadlo řidiče s pamětí, lepší rádio s integrovaným CD měničem nebo parkovací senzory vpředu i vzadu. Superb Elegance Drive si polepšil například o automatický parkovací asistent, který umí při zajíždění do parkovacího místa sám točit volantem, dostal o palec větší litá kola (18´´) nebo bluetooth handsfree pro legální telefonování za jízdy.

Čtvrtá výbava Exclusive přináší s akcí Drive pouze slevu 25 tisíc proti běžnému ceníku, o žádné prvky výbavy navíc si nepolepšila. Nejvyšší verze Laurin & Klement se stejně jako ekologických verzí GreenLine akce Drive netýká.

Kompletní aktuálně platný ceník Škody Superb včetně prvků standardní a příplatkové výbavy, technických dat námi naměřených i udávaných výrobcem, i dalších podrobností najdete zde.

U Superbu Combi proběhly úplně stejné změny jako u limuzíny s tím, že jsou ceny vždy o třicet tisíc vyšší. Nejlevnější verze tak startuje na 574 900 Kč.

Související