Dubnové výsledky registrací nových osobních aut v Česku zveřejňované Svazem dovozců automobilů (SDA) prozrazují, že čtvrtý měsíc letošního roku vyšel silným hráčům. Jednička trhu Škoda Auto díky sérii nových zvýhodnění prodala v dubnu téměř o třicet procent aut víc než loni. Ovládla 31,35 % trhu, tedy přibližně o čtyři a půl procenta více než v březnu a téměř o čtyři procenta více než loni ve čtvrtém měsíci.

Silnějším meziročním nárůstem ze z větších značek může za duben chlubit už jen Nissan (+89 %), Hyundai (+57 %) a Kia (+46 %). Letošní suverénní dvojka českého trhu Hyundai tedy také výrazně posílila svou pozici. Škoda a Hyundai obsadily osm z prvních deseti míst v pořadí nejoblíbenějších modelů - podívejte se zde.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.