Meziroční pokles březnových prvních registrací nových osobních aut činí podle Asociace evropských automobilových výrobců ACEA v zemích Evropské unie a EFTA (Švýcarsko, Norsko, Island) 6,6 %. To je sice mírné zlepšení stavu proti únorovým -9,2 %, ale zároveň jde už o šestý propad v řadě.

Mohou za to především velké meziroční březnové poklesy na důležitých trzích Itálie (-26,7 %) a Francie (-23,2 %). Úplně nejhorší je stejně jako v únoru situace v Portugalsku (-49,2 %). Držely se dva největší trhy - v březnu tradičně silná Velká Británie (+1,8 %), kde se pravidelně v třetím měsíci prodává víc aut než v jindy nejsilnějším Německu (+3,4 %). Dvojnásobek nových osobáků se v březnu prodal proti loňsku na Islandu, přírůstek 82,2 % hlásí Finsko, které odsunulo Česko (-2,5 %) o jedno místo na pozici 13. nejsilnějšího trhu na kontinentu.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.