Škoda vyčistila sklady, takže výprodejové ceny na akční provedení Magic jsou minulostí stejně jako tato akční série. Nyní zveřejnila novou akční nabídku na modely Fabia.

Potěšeni budou zájemci o výborně vybavenou krátkou fabii s benzinovým turbomotorem 1.2 TSI/63 kW. Nový nejvyšší akční model Fabia 1.2 TSI Ambition Champion totiž stojí 259 900 Kč, tedy o pět tisíc méně než předchozí Ambition Magic 1.2 TSI vyprodávaný ze skladů. Champion můžete za tuto cenu objednat v libovolné barvě a provedení interiéru do výroby.

Champion obsahuje stejné prvky výbavy jako Magic, tedy například klimatizaci, patnáctipalcová litá kola, rádio s CD/MP3 přehrávačem nebo zatmavená zadní okna. K tomu navíc tempomat udržující řidičem nastavenou rychlost, ocelovou rezervu a loketní opěrku, ubyla pouze prodloužená záruka.

Fabii Champion mohou díky věrnostnímu bonusu pořídit ještě o pět tisíc levněji majitelé starších škodovek a jejich rodinní příslušníci. Podmínkou je vlastnit alespoň půl roku škodovku starou minimálně čtyři roky. Při pořízení fabie na splátky činí bonus dokonce dvacet tisíc a výhodný úvěr znamená, že dohromady zaplatíte jen přibližně o tři tisíce víc než v hotovosti, a navíc budete mít v ceně pojištění. Nová věrnostní sleva nahrazuje akci Odměň se novou, u které sice byly bonusy mnohem vyšší, ale nevztahovaly se na akční verze.

Druhou motorizaci, se kterou se pojí výhodná výbava Ambition Champion, tvoří tříválec 1.2 HTP/51 kW. Přijde o dvacet tisíc levněji, zatímco u akce Magic činil rozdíl 25 000 Kč. Výborně vybavený hatchback tak stojí 239 900 Kč. Ambition Champion nelze na rozdíl od dřívějšího Ambition Magic kombinovat s motory 1.2 HTP/44 kW a 1.4.

Nižší stupeň Active Champion už není v porovnání s předchozím výprodejovým Active Magic zdaleka tak výhodný jako Ambition Champion. Stojí totiž stejně (224 900 Kč s motorem 1.2 HTP/51 kW), ale přišel o litá kola a prodlouženou záruku, k dobru má pouze rezervu. Navíc se nedá kombinovat s motory 1.2 HTP/44 kW a 1.2 TSI.

 

Ještě smutnější budou ti, kdo si plánovali koupit co nejlevnější Fabii. Základní provedení Easy Champion 1.2 HTP/44 kW totiž proti dřívější Easy Magic zdražilo o 11 tisíc na 200 900 Kč a přišlo o prodlouženou záruku. K dobru má rezervu. Strategie Škody je jasná – zvýhodnit lépe vybavené verze a zdražením těch základních vytvořit cenový prostor pro minivůz Citigo.

Kromě akčních provedení Champion se Fabia i nadále nabízí s mnoha dalšími motory včetně naftových i běžnými stupni výbav. Žádná kombinace se ale nabídce Champion poměrem ceny a výbavy ani zdaleka neblíží. Snížením věrnostního bonusu docela podstatně pro majitele starších škodovek zdražily verze Scout nebo RS.

Podobná situace jako u krátké fabie nastává i u kombíku. Také zde se podle nás nejvíce vyplatí výbava Ambition Champion. Pryč jsou doby, kdy se dal s věrnostním bonusem kombík pořídit pod dvě stě tisíc. Rozdíl mezi předchozí nabídkou Magic je ten, že kombík stojí o deset tisíc víc než krátká Fabia, kdežto dříve to bylo jen o pět tisíc.

Nejlevnější Fabia Combi Active Champion přijde s motorem 1.2 HTP/51 kW na 224 900 Kč, nejzajímavější nám připadá Ambition Champion za 249 900 Kč s motorem 1.2 HTP/51 kW nebo za 269 900 Kč s motorem 1.2 TSI/63 kW.

Související