Ženeva leží v nejzápadnějším cípu Švýcarska. Z Prahy je po silnici vzdálená 976 km, tedy zhruba 10 hodin jízdy. To by mohlo řadu návštěvníků z Česka odradit, třeba frankfurtský autosalon je přece jen o něco blíže. Byla by to ale škoda.

Na rozdíl od akce ve Frankfurtu je totiž autosalon v Ženevě příjemně kompaktní. Vše se odehrává pouze v jedné obrovská hale výstaviště Palexpo, takže návštěvník nemusí trávit čas přecházením z jednoho pavilonu do druhého. Navíc výstaviště hned sousedí s letištěm, které je dobře dostupné městskou dopravou.

Autosalon v Ženevě bude pro veřejnost otevřen od čtvrtka 8. března do neděle 18. března a to vždy od 10 do 20 hodin. V sobotu a v neděli se otevírací doba posouvá na čas mezi 9 až 19 hodin. Vstupné dospělí pořídí za 16 CHF (336 Kč), děti od 6 do 16 let za 9 CHF (189 Kč). Skupinové slevy platí až od 20 návštěvníků.

Abyste mohli sledovat, co se na výstavišti děje, můžete pravidelně navštěvovat oficiální stránku www.salon-auto.ch. Není to ale jediný způsob. Akce má svůj profil také na Facebooku a na Twitteru. Kromě toho si můžete do iPhonu a iPadu stáhnout praktickou aplikaci.

Plánek výstaviště bude samozřejmě dostupný na místě v papírové podobě. Pokud se ale chcete připravit předem, lze si jej vytisknout z této adresy. Je to interaktivní mapa, takže si můžete zvolit své oblíbené značky a pak si vytisknout plánek, na kterém jsou zvýrazněné velkou bublinou.

Pamatujte si, že pokud si chcete udělat fotografie, není snadné se dostat k volně přístupnému vozu tak, aby vám v záběru nikdo nepřekážel. Proto volte raději pracovní dny v dopoledních hodinách, kdy bude na výstavišti mnohem méně lidí než o víkendech.

Stále je ještě možné letět. Letenka s návratem druhý den vyjde zhruba na 8000 Kč, s delším pobytem ji lze získat za 5000. Pokud se neobáváte pro řidiče nepřátelského Švýcarska, pak klidně volte auto. Musíte ale počítat s dálniční známkou za zhruba 850 Kč a pak s poměrně drahým parkovným. Na místě je i obava z drakonického postihování překročení povolené rychlosti místní policií.

 

Pokud hledáte ubytování na poslední chvíli, na Ženevu zapomeňte. Hotely vyšponují během autosalonu své ceny mnohonásobně. Navíc často odmítají zájemce jen o jednu noc, chtějí pobyt minimálně na dva až tři dny. I tak už jsou ale vyprodané.

Mnohem lepší je podívat se směrem na západ do Francie nebo směrem na východ do menších městeček okolo ženevského jezera, které jsou s městem spojeny spolehlivou příměstskou dopravou. Pokud cestujete s nízkým rozpočtem, hledejte na francouzské straně levné hotely sítě Formule 1.

Související