Po čtyřdveřovém modelu Volkswagen up! (koncern jej takto označuje, protože přístup do zavazadelníku považuje pouze za víko) přichází na řadu také pětidveřová úprava pro domácí Škodu Citigo. Později se objeví i stejný SEAT Mii.

Rozměry exteriéru ani interiéru se nezměnily. Vůz prostě dostal na bocích o dvě dveře navíc. Usnadní se tak přístup na zadní sedadla. Kromě toho design zůstává naprosto stejný.

Shodná bude i motorová nabídka. Auto dál požene tříválec MPI s výkony 44 a 55 kW. Nepředpokládá se, že by Škoda šla ve stopách Volkswagenu a představila ostrou verzi GT s přeplňovaným motorem.

Auto se poprvé veřejnosti představí na autosalonu v Ženevě. Ten proběhne první týden v březnu.

Spolu s informací o novém modelu přišla také zpráva, že automobilka vyrobila už 14 milionů vozů. Škoda chce do roku 2018 zvýšit své celosvětové prodeje minimálně na 1,5 milionu vozů ročně. V roce 2011 prodal podnik 879.200 aut, tedy nejvíce ve své 117leté historii.

Jubilejní vůz, Superb 2.0 TDI ve zvláštní edici Laurin&Klement, sjel v pondělí z pásu v závodě v Kvasinách. Vůz v metalickém odstínu hnědá magnetic je určen pro německého zákazníka.

Související