Mercedes-Benz před týdnem slavnostně ukončil produkci roadsteru SL, aby mohl tento týden zřejmě zveřejnit oficiální údaje o nové generaci. Dříve, než se k tomu odhodlal, unikly kompletní oficiální fotografie na web.

Zatím tedy nejsou známé technické údaje. Dá se ale předpokládat, že se dočkáme dvou benzinových motorizací pod názvy SL 350 a SL 500. Kromě toho by se později mohly objevit i nejostřejší verze z dílny motorových mágů AMG.

Mercedes-Benz bude u modelu SL tlačit hlavně na snižování hmotnosti. Vůz dostal zcela novou hliníkovou konstrukci, takže jednotlivé varianty by měly být okolo 100 až 140 kg lehčí než kdyby se vyráběly z oceli.

Dá se očekávat, že bude zachována vysoká výbava vozu včetně systému AirScarf, který fouká horký vzduch na krk cestujících a tím jim umožňuje jezdit bez střechy i za chladného počasí.

SL by mohl dostat také střešní okno Magic Sky Control, stejně jako nová generace menšího roadsteru SLK. Výrobce sáhl i po stěračích se zabudovanými ostřikovači, které poeticky nazývá Magic Vision Control.

Související