Hyundai i30 představila ve Frankfurtu nový vzhled. Ten navazuje na nový designový směr značky, který její marketingové oddělení označuje za "fluidní". Jednoduše řečeno: Její vozy mají mít vlnité křivky, které lákají pohledy a evokují dynamické svezení.

Podobný vzhled už má například kompaktní MPV Hyundai ix20, nebo sedan a kombi střední třídy Hyundai i40. Charakterizuje ho rozměrná šestiúhelníková maska vozu, daleko protažené světlomety, vystupující blatníky, klínovitý profil i sportovně tvarované nárazníky s hluboko usazenými mlhovkami.

Interiér do značné míry vychází z nové i40, středová konzola je štíhlá, není však prohnutá ve tvaru přesýpacích hodin, jako ve větším modelu. Oproti minulé generaci se výrazně zlepšily použité materiály, ergonomie ovladačů a tím i celkový vzhled kabiny. Sedadla by měla nabídnout pohodlné svezení.

Pod kapotou Hyundai i30 se objeví šestice motorů s objemem 1,4 a 1,6 litru ve výkonnostním rozmezí 66 až 99 kW. K převodu síly na přední kola poslouží šestistupňová manuální převodovka, nebo automat se stejným počtem rychlostí. Lze si vybrat ke všem motorizacím.

Nová Hyundai i30 se začne vyrábět v Nošovicích na začátku roku 2012.

Související