Nový Hyundai i30 se už nějaký čas objevoval na špionážních fotografiích. Automobilka nyní zveřejnila první skicu vozu, který oficiálně ukáže na autosalonu ve Frankfurtu. Z ní je patrné, že naváže na design modelů i40, ix35 nebo i20.

Podle evropského šéfdesignéra značky Thomase Burkleho bylo hlavním cílem dát novému autu silné plynulé linie, které vzbuzují dojem pohybu, i když auto stojí na místě.

Vůz vyráběný v severomoravských Nošovicích navrhovalo evropské designové centrum v Rüsselsheimu. Také na palubě má i30 následovat své stájové sourozence. Očekávat se tak dají hlavně líbivě tvarované plasty vzbuzující dojem futuristického interiéru.

Nabídku motorů bude tvořit známá paleta. Z benzinových jednotek budou k dispozici objemy 1,4 a 1,6 litru, přičemž vrcholem má být nový 1.6 GDI s výkonem 103 kW (140 koní). Tahákem mezi turbodiesely má být úsporná verze s označením Blue.

Nová generace Hyundai i30 se začne vyrábět na konci letošního roku. Do českých showroomů by mohla vstoupit na začátku roku 2012.

 

 

Související