Čína se evidentně své pověsti pirátské velmoci jen tak nezbaví. Společnost Holding China Brilliance totiž představila model kompaktního SUV nazvaného A3, které se podobá hned třem evropským modelům.

Nejzřetelnější jsou tvary vozu. Ty skoro přesně odpovídají BMW X1. Dokonce i zvolená barva vypadá, jako by vypadla z propagačních prospektů mnichovské automobilky.

 


BMW ale není zdaleka jediné. Brilliance na vůz nasadilo čelní masku, kterou už použilo například u modelu BS. Je velmi podobná těm, jenž v současnosti používá Škoda. Model A3 tak připomíná nejen X1, ale také mladoboleslavský model Yeti.

Ani "designéři" interiéru se nevyvarovali opisování od svých evropských kolegů. I když jsou jednotlivé ovladače jiné, palubní deska svým tvarem velmi připomíná ty používané ve vozech Audi. Volant zase svým uspořádáním opisoval od Opelu.

Pirátské SUV Brilliance A3 se v Evropě nikdy neobjeví. Zřejmě by ani neprošlo testy Euro NCAP. Není tedy příliš důležité, že pod jeho kapotou by se měly skrývat motory dodané od Mitsubishi. Konkrétně jednotky s objemem 1,6 a 1,8 litru. Automobilka che nabídnou i pohon všech kol.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru