Hyundai po několika letech přichází na český trh se sportovní novinkou. Genesis Coupe je po delší době prvním pokus automobilky, rozšířit nabídku na českém trhu. Pokud o něj bude zájem, přibudou i vozy jako Genesis a Equus, zatím prodávané hlavně v USA.

Pohon nového kupé obstarává čtyřválec 2.0 l o výkonu 154 kW (210 k), nebo šestiválec V 3.8 l/223 kW (303 k), umožňující dosažení největších rychlostí 222, resp. 240 km/h a zrychlení z 0 na 100 km/h za 8.0 vteřin, či 6.4 u výkonnější verze. U automatické převodovky zrychlení dosáhnete za 6,3 vteřiny.

Hyundai k vozu nabízí komplexní pětiletou záruku bez omezení kilometrů . Dodává k ní asistenční službu zdarma v rámci EU a kondiční prohlídky zdarma. Zavádí i pick-up servis, kdy zákazník nemusí s vozem do pobočky, zaměstnanec si jej u něj doma vyzvedne sám a pak vrátí. Taková služba byla ještě nedávno bonusem hlavně u prémiových automobilek.

Hyundai Genesis Coupe začíná s cenou na 756.900 korunách se základním benzinovým dvoulitrem. Plného potenciálu vozu však ale zřejmě nejvíc využije šestiválec. Na něj si připravte částku 829 990 korun.

Související