Porsche 918 Spyder se vyrobí 918 exemplářů. Každý bude stát minimálně 14,5 milionu korun, k tomu je ale připočítat místní cla a daně.

Výroba supersportu bude probíhat v centrální fabrice v Zuffenhausenu a začne v září 2013. První exempláře budou putovat ke svým majitelům záhy, přesně podle toho, jaké pořadí v budou mít v seznamu objednávek.

Porsche 918 Spyder je vzhledovým nástupcem modelu Carrera GT. Sériový model bude postavený z karbonového monokoku. Střecha bude ručně odnímatelná a půjde ji schovat do zavazadlového prostoru. Podobně jako například u Koenigseggu.

Unikátní supersport bude pohánět unikátní hybridní systém. V něm se spojí vysokootáčkový V8 s objemem 4,0 litru (výkon 500 koní) s dvojicí elektromotorů umístěných na přední a zadní nápravě. Ty dodají dalších 218 koní. K přenosu síly poslouží převodovka PDK se sedmi stupni.

Porsche 918 Spyder dokáže pokořit stovku za 3,2 sekundy a maximální rychlostí 320 km/h. Porsche tvrdí, že dokáže zajet Nordschliefe pod 7 minut a 30 sekund. Díky hybridnímu systému bude přitom schopné v běžném provozu spotřebovat jen 3 litry benzinu na 100 km.

Související