Jedno se konceptu Volkswagen Bulli nedá upřít. Na stánku autosalonu v Ženevě na sebe přitahoval značnou pozornost a byl neustále obklopen hloučkem zvědavců. Dalo by se bez přehánění tvrdit, že byl asi nejpřitažlivějším konceptem celého autosalonu.

Brzy po jeho představení se proto začalo spekulovat, že by auto mohlo vstoupit do sériové produkce. Pokud by se tak stalo, pak se s největší pravděpodobností bude vyrábět ve fabrice Volkswagenu v Mexiku, kde už probíhá produkce například nové generace modelu Jetta.

Koncept představený v Ženevě poháněl elektrický motor o výkonu 113 koní. Není jasné, zda by se objevil i v produkční verzi, ale dá se předpokládat, že by koncern i z důvodu ceny a použitelnosti dal zatím přednost malým zážehovým motorům.

Volkswagen Bulli by měl být zaměřen hlavně na americký trh, kde by konkuroval malým hranatým městským MPV. Jeho protivníky by se tak staly třeba Scion xB, Kia Soul nebo Nissan Cube.

Vzhledem k tomu, že Nissan Cube dopadla v Evropě poměrně tragicky (v Česku se například prodalo jen osm kusů), je otázka, zda bude Volkswagen ochoten podstoupit riziko. Extravagantní design této značce není také příliš blízký.

Pokud ovšem Bulli dostane zelenou, pak by se na silnicích neměl objevit dříve než na konci příštího roku.

Související