Nebývá to často, aby automobilka nejdříve představila verzi Cabrio a teprve pak Coupe. BMW to ale zřejmě nevadí a tak tento neobvyklý postup aplikovala na novou generaci modelu řady 6.

Design nového kupé je logicky identický s už dříve představeným kabrioletem a tudíž není žádným velkým překvapením. To samé platí také o interiéru, ke kterému lze doplnit, že se jedná o koncepci 2+2 a že pojme zavazadla o objemu až 460 litrů.

Na začátek prodeje jsou připraveny dvě jednotky. Zájemci o opravdu rychlé svezení mohou sáhnout po přeplňovaném osmiválci velikosti 4,4 litru. Ten vyprodukuje 407 koní v rozmezí od 5500 ot./min. do 6400 ot./min. Vrchol točivého momentu dosahuje na 450 Nm v širokém spektru otáček (1750 – 4500 ot./min.).

BMW 6 s tímto motorem zvládne stokilometrovou rychlost za 4,9 sekundy, maximální je omezena na klasických 250 km/h. Slabší alternativou je přeplňovaný šestiválec o výkonu 325 koní.

Motor spolupracuje s osmistupňovou automatickou převodovkou, přičemž tisková zpráva týkající se amerického trhu slibuje také šestistupňový manuál.

Další podrobnosti BMW zveřejní těsně před nebo po světové premiéře. Šanghajský autosalon startuje 19. května.

Související