Youngtimery patří mezi oblíbený sběratelský artefakt. Mnohdy překrásná auta, která zářila z plakátů celé generace dospívajících chlapců, by mohla být po výkonnostní stránce pro některé zklamáním. Vždyť jsou většinou slabší než kdejaký nový vůz za pár set tisíc korun. Singer Design má řešení.

Pokud máte rádi youngtimery, ale nechcete si svou sbírku "ojezdit" a zároveň si chcete užít jízdní komfort a sílu, které moderní vozy nabízí, pak je přesně pro vás vůz Singe Design 911. Karosérie věrně kopíruje vzhled první generace Porsche 911. Pod ní se ale skrývá moderní technika.

Například už samotná karosérie je vyrobena z karbonu. Pod kapotou je šestiválec s objemem 3,8 litru a výkonem 410 koní z aktuální generace Porsche 911. O zastavení se postarají silné brzdy Brembo.

Uvnitř panuje retro luxus. Sedačky připravila společnost Recaro, palubní deska tvarem kopíruje svou předlohu. Některé detaily se ale změnily. O čase vás budou za jízdy informovat hodinky Tag Heuer.

Výrobce zatím na fotografiích představil první kus z plánované produkce. Cena jednoho vozu se pohybuje okolo 200 tisíc dolarů, tedy asi 3,5 milionu korun.

Související