Nissan sklidil poměrně velký úspěch se svým elektromobilem LEAF. Ten dokonce vyhrál titul Evropské auto roku. Teď chce na své pozitivní výsledky navázat zajímavým konceptem, který ukáže na autosalonu v Ženevě.

Nissan Esflow designově navazuje na model LEAF, je ale na první pohled jasné, že máme tu čest se sportovním vozem. Auto také sdílí technologie s úspěšným elektromobilem, na rozdíl od něj ale  ještě nezávislý motor otáčí zadními koly.

Koncept by tak teoreticky měl překonat zrychlení z nuly na 100 km/h za 5 sekund. Baterie, které jsou umístěné nízko kvůli lepšímu vyvážení jízdních vlastností by pak měly stačit na dojezd 240 km.

Dá se předpokládat, že tento vůz nikdy neuvidíme v showroomech Nissanu, na druhou stranu dobře ukazuje, že v budoucnu se elektomobily lehce rozšíří do všech automobilových segmentů.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru