Chevrolet Aveo sedan přebírá od hatchbacku celou řadu designových prvků. Zatímco ale hatchback zacíleno především na mladší zákazníky, marketingové oddělení Chevroletu předpokládá, že sedan zaujme poněkud jinou zákaznickou skupinu - především rodiny.

S délkou 4399 mm a šířkou 1735 mm je nový Chevrolet Aveo delší a širší, než současný model. Základních 502 litrů prostoru pro náklad patří mezi lepší hodnoty v segmentu.

Všechny verze sedanu mají vpředu závěsy McPherson. Do standardní výbavy patří například elektronický posilovač řízení EPS (Electronic Power Steering), stabilizační systém ESC (Electronic Stability Control) nebo protiblokovací systém brzd ABS.

Pod kapotou se objeví hned čtyři zážehové motory. Dva o objemu 1,2 l o výkonech 70 k, resp. 86 k, čtyřválec o objemu 1,4 l o výkonu 100 k a šestnáctistovka 1,6 l o výkonu 115 k. Vůbec poprvé se v nabídce pohonných jednotek řady Aveo objeví i vznětové motory – motor o objemu 1,3 l je naladěný na výkon 75 k, resp. 95 k a vybavený technologií Start/Stop.

"S tímto modelem bychom chtěli navázat na prodejní úspěchy modelu Cruze. Současný sedan Aveo je s tržním podílem 12,5 % pátým nejprodávanějším modelem v Evropě v segmentu malých čtyřdveřových vozů. S novým modelem bychom chtěli svoji pozici výrazně vylepšit," řekl šéf evropského Chevroletu Wayne Brannon.

Související