V polovině loňského roku ukázala Mazda koncept nazvaný Shinari. Ten se stal předznamenáním celé nové generace vozů tohoto japonského výrobce. Zároveň se hovořilo o tom, že by Shinari mohla být prvotní podobou nového sedanu střední třídy Mazda 6.

Teď automobilka do světa vypustila další snímky. Tentokrát jde o SUV nazvané Minagi. Stejně jako Shinari zastává designový jazyk Kodo, nebo-li "duše v pohybu", který se stal motem Mazdy na dalších několik let. Možná se díváme do tváře budoucí Mazdy CX-7 a nebo i menšího modelu CX-5.

Koncept kromě svého vzhledu v Ženevě představí také novou generaci motoru. Té Mazda říká SkyActiv. Jde o celou řadu technických vylepšení aplikovaných na spalovací motory. Benzínové dostaly označení Sky-G, naftové pak Sky-D.

Například motor Sky-G má kompresní poměr 14,0:1, což je nejnižší hodnota vůbec, zatímco Sky-D má ten samý poměr, což je pro naftové motory naopak nejvyšší hodnota vůbec. To by mělo podle tvrzení společnosti ušetřit až 15 procent konzumace paliva. Budoucí Mazda 2 by tak mohla jezdit s motorem Sky-G za 3,3 litru benzínu na 100 km.

Související