Značka Hyundai oznámila, že její nový vůz pro evropský segment D ponese název i40. Vůz, vyvíjený pod kódovým označením "VF", zahájí další fázi produktové ofenzívy a rozvoje značky Hyundai v Evropě.

Hyundai i40 se veřejnosti představí v březnu na Ženevském autosalonu. Kupodivu bude nejprve uveden v karosářském provedení kombi, zatímco verze sedan bude následovat později.

"Značka Hyundai má v Evropě odvážné ambice a nový i40 dodá našemu odbytu potřebnou dynamiku pro dosažení našich cílů v roce 2011 i následujících letech. Očekáváme, že výjimečná kvalita nového modelu i40 dále podpoří naši skvělou pověst v Evropě a přitáhne ke značce Hyundai další nové zákazníky," řekl Allan Rushforth, viceprezident Hyundai Motor Europe.

Vývoj i40 probíhal v Evropském výzkumném a vývojovém centru Hyundai v německém Rüsselsheimu. Design vozu má dál rozvíjet filozofii "fluidních tvarů". Součástí auta by měly být i ekologické technologie z programu Blue Drive.

"Model i40 dokonale kombinuje čtyři elementy, které se staly klíčovými hodnotami značky Hyundai: praktičnost, výkon, hospodárnost a design. Naši designéři a inženýři vytvořili vůz, který ztělesňuje vše, co evropští motoristé očekávají od vozu segmentu D," dodal Rushforth.

Související