Dlouhodobé spekulace, které se internetem šíří už přes rok, nabývají na realitě. Nissan přes sociální síť Facebook potvrdil, že bude vyrábět otevřenou variantu svého crossoveru Nissan Murano.

Model Nazvaný Nissan Murano CrossCabriolet se představí už za pár dní na autosalonu v Los Angeles. Půjde o jediný automobil svého druhu, který má nabídnout komfort a vysoké sezení jako v SUV, zároveň ale možnost stáhnout střechu a užít si projížďku s větrem ve vlasech.

Nissan zatím uveřejnil jen jedinou fotografii. Z ní je ale jasně patrné že zvolil dvoudveřovou koncepci. Podle automobilky by se do vozu měli pohodlně vejít čtyři cestující a dostatek místa zbude i na jejich zavazadla. První obrázek navíc vyvrací předchozí fotomontáže, na kterých mělo Murano ještě zpevňující oblouk po vzoru otevřeného Golfu.

Zda bude Nissan Murano CrossCabrio úspešný, či jestli se vůbec bude dovážet do Česka zatím není vůbec jasné. Má ale velkou šanci zapsat se do automobilové historie po boku třeba výstředního Renaultu Avantime.

Související