Chrysler 200 navazuje svým designem jednak na předchůdce, který se prodával i u nás pod názvem Sebring. Zároveň si také vzal hodně z konceptu Chrysler 200C, který se ukázal před rokem na autosalonu v Detroitu.

Vzhled by měl navodit luxusní dojem, přesně tak se chce Chrysler profilovat i do budoucnosti. Některé modely by pak mohly sdílet logo značky Lancia, které v hierarchii Fiatu zastává stejné umístění. Luxusně působí chromové doplňky na přídi i zpětná zrcátka. Výrazně se změnila světla vpředu i vzadu, kde až příliš silně připomínají Jaxuar XF.

Na výběr budou dvě motorizace. Základ bude benzínový čtyřválec 2,4 litru spojený buď se čtyř nebo šesti stupňovou automatickou převodovkou. Druhou možností je vlastní motor od Chrysleru 3.6 Pentastar V6. Automobilka zatím nezveřejnila detaily, co se týče výkonu, spotřeby a podobně.

K zámořským dealerům by se měl nový Chrysler 200 dostat koncem roku 2010. S prodejem na evropských trzích se zatím nepočítá, teprve po nahrazení zbrusu novou generací v roce 2013, která by však měla v Evropě nést znak Lancia.

Související