Na stánku jsou vystaveny kusy ve stříbrné i velmi slušivé červené metalíze. Vzadu je překvapivě poměrně dost místa, vpředu je povedená palubní deska z kvalitních materiálů. CLS budí zaslouženou pozornost většiny návštěvníků stuttgartské značky.

Zajímavým prvkem designu vozu jsou LED diody instalované přímo do předních světlometů. Diody jsou rozděleny do třech skupin, celkem jich je 71. Přední maska silně připomíná supersportovní Mercedes-Benz SLS AMG. Za zmínku stojí i úzká skleněná plocha.

Minulá generace CLS nabídla pod kapotou pouze šestiválce, doba si žádá ale úspornější motorizace. Proto nabídka začíná na novém naftovém motoru se čtyřmi válci a objemem 2,1 litru (k dostání je už také ve třídě E v provedení 250 CDI). Má výkon 150 kW a průměrnou spotřebu 5,1 litru nafty na 100 km.

Šestiválce ale z nabídky rozhodně nezmizely. K dostání tak budou modely Mercedes-Benz CLS 35O CDI BlueEfficiency (195 kW) a 350 BlueEfficiency (225 kW). Základní cena vozu by měla být okolo 1,5 milionu korun. V blízké budoucnosti se snad dočkáme i nejostřejší varianty AMG.

Související