Chevrolet se na letošním autosalonu v Paříži rozhodl zaujmout Evropany více než obvykle. Na jeho stánku tak bude k vidění nejen Cruze poprvé s karosérií hatchback ale také facelift ne příliš úspěšného SUV Captiva.

Chevrolet Captiva dostane hlavně přepracovanou čelní masku, která více odkazuje na jeho americké kořeny (i když mu stále v žilách koluje korejská krev po značce Daewoo.). Poprvé například dostane blinkry do zpětných zrcátek.

I když zatím automobilka nezveřejnila obrázky interiéru, také tam by mělo přijít na výraznější změny. Zákazníci se mohou těšit na nové barevné variace karosérie a výběr kol v rozměrech od 17 do 19 palců.

Vůz by měla pohánět celá řada motorů. Naftu zastupují turbodiesely se shodným objemem 2,2 litru, které se liší svým výkonem - 163 a 184 koní. Zastánce benzínového pohonu by měl zaujmout nejen 2,4 litrový agregát, ale hlavně vidlicový šestiválec s objemem 3,0 litru. Ten bude produkovat 258 koní. Z Captivy udělá bez pochyb rychlý vůz, otázkou však zůstává spotřeba.

Jako správné SUV dostane Chevrolet Captiva také pohon všech kol. Nebude ale standardem a některé slabší verze budou k dispozici pouze s předním náhonem. O přenos síly se postarají 6stupňové převodovky, ať už manuální nebo automatické.

Captiva se v Evropě dostane do prodeje na jaře roku 2011.
Související