Na letošním pařížském autosalonu se 30. září představí Chevrole Cruze v karosérii hatchback, tedy pětidveřový model. Automobilka si zřejmě uvědomila, že se sedanem příliš úspěchu v Evropě nenadělá. Přitom v Číně a Rusku se Cruze prodává celkem dobře, v první jmenované zemi se prodalo přes 90 tisíc kusů.

Automobilka zatím nezveřejnila více bližších specifikací, dá se ovšem očekávat podobná nabídka motorů jako v případě sedanu. Ten na českém trhu pohání dva benzínové motory o objemu 1,6 a 1,8 litru, turbodiesely zastupuje jediný 2.0 VCDi.

Objem zavazadelníku by se podle vyjádření Chevroletu měl "blížit k hranici 400 litrů". Zadní řada sedadel bude dělitelná v poměru 60/40.

"Hatchbacky hrají na mnohých trzích klíčovou roli. Celkově představuje segment kompaktních automobilů v Evropě kolem 4,8 milionu vozů, což je více než čtvrtina celkového trhu, přičemž hatchbacky tvoří z tohoto podílu celých 65%. Proto očekáváme nárůst našeho prodeje v mnohých regionech, čímž vyšleme jasný signál, že Chevrolet je vážným hráčem na trhu v Evropě," komentuje model Wayne Brannon, ředitel evropského zastoupení značky.

Pětidveřový Chevrolet Cruze se v Evropě začne prodávat v polovině roku 2011. Ceny budou oznámeny v termínu bližším začátku prodeje.
Související