Tentokrát se u Microsoftu záplatovalo ve velkém, hned jednatřicetkrát. Podle bezpečnostního buletinu firmy se záplaty ze známějších programů týkaly především Windows a Office. Šest problémů bylo označeno jako kritických, tedy takových, které dovolují útočníkovi převzít kontrolu nad PC uživatele. Osm dalších záplat bylo vydáno také pro Explorer 8. Plné znění bulletinu Microsoftu se seznamem všech záplat najdete zde.

Na problémy ve svých programech upozornila také společnost Adobe Systems, která uvedla, že přes její produkty se do počítače mohou dostat počítačoví piráti. Ta v bezpečnostním bulletinu na svých internetových stránkách sdělila, že uživatelé jejích programů Reader a Acrobat by si měli stáhnout aktualizace a používat pouze nejnovější verze softwaru. Pokud nové aktualizace nebudou kompatibilní s počítačem uživatele, je k dispozici jiný software.

Adobe ale teprve bude muset zjistit, zda nějaký škodlivý software slabých míst v programech firmy skutečně využívá, anebo jde pouze o potenciální hrozbu. Riziko, které může hrozit, nicméně firma stanovila jako nejvyšší. Hrozba se týká lidí, kteří používají operační systém Windows od Microsoftu, ale i těch, kteří používají počítače Macintosh od firmy Apple.

Jakmile se hackeři dozví o slabých místech v zabezpečení, rychle napíšou škodlivý software a snaží se slabých míst využít. Takové programy lze využít například k páchání trestné činnosti v prostředí internetu, třeba ke krádeži identity. Využívají se ale i k rozesílání nevyžádané pošty, jakmile hacker získá nad počítačem oběti kontrolu.

Upozornění na bezpečnostní slabiny a nové záplaty k nim představuje zátěž hlavně pro podniky. Potřebují totiž čas, aby si opravné programy před instalací otestovaly a ujistily se, že nebudou kolidovat s jinými programy, které už firma používá. Nezřídka se totiž stane, že po stažení záplat začne mít podniková síť problémy.