Nová Mazda 2 je rebelka. V několika ohledech se vydala zcela jinými cestami než ostatní malé hatchbacky velikosti Škody Fabia. V době, kdy se auta začínají spíše zmenšovat, protáhli konstruktéři její karoserii proti minulé generaci o 14 centimetrů a stvořili obříka dlouhého 4,06 metru s nadprůměrným vnitřním prostorem. (Parametry nové Mazdy 2 s ostatními malými hatchbacky je možné porovnat v přehledných tabulkách zde.)

Ještě více proti proudu se Mazda 2 vydala z hlediska motorů. Její základní pohonnou jednotkou je čtyřválcová patnáctistovka. Soupeři včetně fabie většinou začínají s tříválci, někdy i dvouválci s litrovým a menším objemem. Výkonnější verze vytvářejí tak, že k těmto malým motorům přidávají turbo, které Mazda nepotřebuje.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.